Відкрити меню

Як правильно написати розписку?


як правильно написати розпискуПри передачі грошових коштів між фізичними особами часто складається розписка. Цей документ буде підтверджувати той факт, що обидві сторони виконали свої зобов’язання. Тож як правильно написати розписку, щоб документ мав юридичну силу? Це важливо, адже не всі люди сумлінні. Тому при неправильному заповненні розписки можуть виникнути серйозні проблеми. Зокрема, одержувач може сказати, що йому не передавали гроші.

Саме тому потрібно убезпечити себе і вивчити всі тонкощі, що стосуються даного питання. Наша юридична компанія готова поділитися рекомендаціями, як правильно написати розписку.

Для чого потрібна розписка?

Ми постійно радимо при передачі грошей завжди складати розписку. У законодавстві чітко сказано, що показання свідків не доводять передачу грошових коштів. Даний факт повинен бути завірений документально, щоб потім не виникло питань.

Розписка захищає інтереси кредитора, без неї можна потрапити в неприємну ситуацію. Наприклад, одержувач може відмовитися віддавати борг, посилаючись на те, що йому не передавали кошти. Саме тому варто подбати про наявність розписки, а також мати в наявності інші докази.

Що ще може підтвердити передачу грошей:

  • Виписка з фінансової установи.
  • Квитанція.
  • Платіжне доручення.

При передачі грошей від однієї людини до іншої, краще письмово скласти простий документ. Він підтвердить той факт, що людині дійсно вручили певну суму. Щоб заповнити папір, потрібно тільки ручка і знання основних правил. Грамотно заповнений документ матиме юридичну силу.

Загальні рекомендації

Людина може самостійно скласти розписку або звернутися в юридичну компанію. Ми готові взяти всі турботи на себе і гарантувати, що документ буде правильно заповнений. Клієнту не доведеться докладати зусиль і намагатися самостійно зробити розписку.

як написати розписку

Якщо людина вирішила самостійно вирішувати питання, тоді йому доведеться ретельно вивчати дану тему. Неприємні ситуації трапляються при передачі великих сум. Якщо одержувач оскаржить справжність документа, тоді він зможе не чесним шляхом отримати гроші. У такій ситуації краще звернутися до юриста, так як він не тільки заповнить документ, але і засвідчить його. Наша фірма зможе гарантувати, що ніхто і ні за яких умов не оскаржить розписку.

Самостійно заповнена розписка теж має юридичну силу. Щоб попередити виникнення неприємної ситуації, краще запросити свідків. Вони поставлять свої підписи на документі і уточнять паспортні дані. Інша сторона не зможе потім дати неправдиві свідчення і поставити людину в незручне становище.

Рекомендується уважно заповнювати документ, щоб уникнути неприємностей. Потрібно точно вносити всі особисті дані, не залишати рядки незаповненими. Якщо грамотно оформити документ, тоді вдасться уникнути різних неприємностей.

При бажанні можна самостійно заповнити папір, а потім звернутися до нас, щоб ми його засвідчили. Юрист перевірить, чи правильно складений документ. Якщо ніяких проблем з цим не виникне, фахівець засвідчить його.

Що врахувати при оформленні розписки?

Документ складається в письмовій формі. Надрукований текст не має сили, тому як при необхідності не вдасться пройти графологічну експертизу. Не вдасться довести, що одержувач самостійно написав розписку. Він може стверджувати, що за нього це зробила зовсім інша людина.

Варто відзначити, що на надрукованому документі люди повинні поставити тільки підпис. Його можна легко підробити, і в підсумку справжність документа можна буде оскаржити. Чим більше тексту написано від руки, тим менше ймовірність, що лист був підроблений. При необхідності вдасться провести графологічну експертизу і довести той факт, що почерк належить конкретній людині.

Важливо пам’ятати про те, що розписку повинен від своєї руки заповнювати саме одержувач суми. Не можна, щоб завдання виконували знайомі, друзі або родичі. Також писати бланк не може людина, яка віддає гроші. Як вже говорилося, в спірній ситуації буде проводитися графологічна експертиза. Вона не має сенсу, якщо документ був заповнений іншою особою.

Рекомендується стежити за тим, щоб почерк був зрозумілим. Потрібно ретельно перечитати текст і переконатися в тому, що всі моменти відповідають дійсності. Тільки після цього потрібно ставити свій підпис.

На чому писати?

Цікаво те, що розписку можна написати на будь-якому папері. Це може бути лист з блокнота або зошита, в будь-якому випадку документ визнають дійсним. Наша компанія «Jus-Aureum» рекомендує уважно підійти до оформлення документа. Якщо виникнуть будь-які питання або проблеми, рекомендується відразу звернутися до нашого фахівця.

Наші юристи допоможуть правильно скласти офіційний папір, а також вони готові завірити документ. Клієнт зможе ні про що не турбуватися, так як ніяких проблем не виникне.

Які відомості повинні бути присутніми в папері?

Розглядаючи питання, як правильно написати розписку, необхідно звернути увагу на наступний момент. Хоч сам папір і заповнюється у вільній формі, є певні відомості, які точно доведеться вказати. Без них документ не буде дійсним, і його вдасться оскаржити.

розписка зразокПри складанні документа зобов’язані бути присутніми дві сторони. Можна запросити свідків, якщо є така можливість. Для написання паперу рекомендується скористатися кульковою ручкою. Олівець заборонено використовувати, так як його можна буде стерти, і поміняти сенс розписки. Папір, заповнений кульковою ручкою, підлягає експертизі протягом трьох років. До слова, гелієва ручка значно гірше, так як провести дослідження почерку буде можливо протягом 10 місяців.

Тепер рекомендується докладніше розглянути питання, яка інформація повинна бути наявною документі. Відразу потрібно вказати дату і місце (місто, селище і т. д.), Де відбувається передача коштів. Необхідно вказувати детальну інформацію, щоб потім не виникло зайвих питань. Варто уточнити повну адресу, інакше потім виникнуть запитання.

Обов’язково зазначаються відомості про дві сторони. Доведеться вписати інформацію про кожного учасника угоди. Досить уточнити прізвище, ім’я та по батькові, день народження. Також потрібно написати відомості з паспорта, такі як серія, дата видачі, номер. Рекомендується написати, де зареєстроване місце проживання кожного з учасників угоди. Якщо людина проживає за іншою адресою, то цей момент також необхідно уточнити.

В папері обов’язково уточнюється конкретна сума, причому потрібно писати до копійок. Потрібно уточнити мету, з якою були передані гроші. Припустимо, це може бути старий борг, кошти за квартиру і т. д. Якщо людина передала кошти в іншій валюті, тоді потрібно уточнити офіційний курс національної валюти, який діяв в той день.

Необхідно вказати, що на той момент, коли ставився підпис, людина вже отримала всю суму в цілому. Цей пункт ні в якому разі не можна пропускати. В іншому випадку одержувач зможе сказати, що йому гроші в результаті не передали. Він нібито заповнив папір, після чого інша сторона відмовилася віддавати всю суму. Якщо виникне така ситуація, тоді навіть при наявності показань свідків нічого не вдасться довести.

Обов’язково ставиться підпис одержувача. Вона буде підтверджувати той факт, що у людини немає ніяких претензій. Він дійсно отримав гроші в повному обсязі, і сума отримана вся до копійки. Недостатньо просто розписатися. Потрібно поруч вказати прізвище, ім’я та по батькові, причому в повному вигляді. Це потрібно для того, щоб одержувач потім не говорив, що його відомості підробили.

При необхідності можна уточнити дані про свідків, якщо вони будуть присутні під час передачі грошей. Ці люди теж повинні будуть поставити свій підпис. Тільки в цьому випадку вдасться використовувати їх показання в суді. Це хороший спосіб уникнути неприємних ситуацій.

Чи буде розписка мати силу в суді?

Розглянувши питання, як правильно написати розписку, потрібно уточнити інші моменти. Зокрема, чи буде папір мати юридичну силу в суді. Як вже говорилося, саме документ, складений від руки, буде доводити факт передачі грошей. Якщо надрукувати його, тоді можуть виникнути проблеми. Не вдасться провести експертизу і підтвердити той факт, що папір уклав особисто одержувач.

як написати розписку

Судовий розгляд може знадобитися в різних ситуаціях. Буває таке, що людина стверджує, що йому гроші не передавали. Він продовжує вимагати кошти. Трапляється й інша ситуація, коли кошти були дані в борг, а позичальник не хоче їх повертати. Він говорить про те, що ніяка сума йому не передавалася. Людина також може обіцяти віддати позику, але сам не поспішає цього робити. При цьому було точно сказано, в який термін повинні бути повернуті гроші.

Ми не рекомендуємо відразу звертатися до суду. Краще відправити боржнику лист, в якому висловлена вимога повернути кошти. Якщо після цього реакції не по слідувало, тоді вже варто подати позовну заяву в судову інстанцію. Знову ж таки, рекомендується уточнити, що одержувач проігнорував лист.

Наша компанія готова взятися за справу і допомогти людині домогтися справедливості. Ми підкажемо, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації. Наші фахівці підготують необхідні документи і обов’язково виграють справу. Ми готові безкоштовно проконсультувати людину та назвати приблизні варіанти роботи. Клієнт може не турбуватися про те, що грошові кошти йому будуть повернуті.

Варто зазначити, що термін позовної давності завжди становить три роки. Відлік починається з того моменту, коли почалася прострочення по поверненню коштів. Якщо вже пройшло більше трьох років, тоді в суді не приймуть позов. З цієї причини рекомендується поквапитися і не відкладати справу на потім.

Інші рекомендації

Якщо людина переживає про те, що він не зможе правильно скласти документ, тоді краще звернутися в нашу компанію. Досвідчені юристи допоможуть скласти розписку і нотаріально її засвідчать.

Корисні поради:

  • При уточненні суми потрібно вказувати її як цифрами, так і буквами. Необхідно написати валюту.
  • Якщо гроші передавалися для покупки речі, то потрібно це вказати.
  • При складанні документа, в разі видачі позики, важливо уточнити термін, протягом якого вам повернуть кошти.
  • Підписатися обов’язково повинен як одержувач, так і особа, яка передала суму (кредитор).

Ми подбаємо про те, щоб із заповненням офіційного паперу не виникло проблем. При необхідності її можна використовувати для судових розглядів.

© 2024 Jus Aureum · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено