Відкрити меню

Які документи для отримання посвідки на проживання в Україні?


Іноземці, які хочуть перебувати на території держави Україна протягом тривалого часу, не змінюючи при цьому своє громадянство, можуть оформити посвідку на проживання. Цей документ людині дозволяє проживати офіційно на території держави (легально), а так само на повних правах займатися громадською, освітньої, трудовою діяльністю, вести бізнес. Попередньо потрібно дізнатися, які конкретно документи для оформлення посвідки на проживання в Україні будуть потрібні. Найкраще в таких випадках звернутись до юристів юридичної компанії «Jus-Aureum2, які, в тому числі, спеціалізується на міграційному законодавстві.

Документи для оформлення посвідки на проживання в Україні

Для чого потрібен ВНЖ?

Цей документ дає іноземцю певні переваги. Це можливість:

  • возз’єднання з сім’єю, якщо її члени є українськими громадянами або самі мають посвідку на проживання;
  • придбання нерухомості або отримання її у спадок – притому, що оподаткування в цьому випадку буде здійснюватися за тими ж ставками, що і для українських громадян;
  • ведення підприємницької та інвестиційної діяльності в Україні;
  • офіційного працевлаштування;
  • участі в громадській, мистецькій діяльності і т.д.

По суті, іноземець, який отримав вже посвідку на проживання в Україні (далі – ВНЖ), користується тими ж правами, що і її громадяни, окрім виборчого права. Але йому не потрібно відмовлятися від свого громадянства.

Як отримати ВНЖ громадянам країн пострадянського простору

Кабінет Міністрів України періодично аналізує імміграційні питання, і на цій підставі встановлює квоту іммігрантів. Рішення з цього питання приймається щорічно, до 1 березня. При розрахунку квоти беруться до уваги конкретні категорії громадян, а також розподіл по регіональному типу. Проте, для громадян країн СНД все одно потрібно отримувати дозвіл на імміграцію.

Хто може розраховувати на отримання?

Цей документ може бути тимчасовим або постійним. У першому випадку документ видається на певний час, у другому – не має термінів, хоча його і доведеться міняти в 25 і 45 років – як паспорт. І в тому, і в іншому випадку оформлення ВНЖ регулюється відповідним законодавством. Це закони України про імміграцію, а так же закон, яким визначається правовий статус для громадян інших держав.

 

За цими законами виділяють дві групи нерезидентів, які можуть отримати без проблем постійний ВНЖ. До першої групи належать такі особи як:

  1. Фахівці високої кваліфікації, а також вчені, діячі культури.
  2. Особи, які інвестували в українську економіку солідну суму, а саме – понад 100 тисяч дол. США.
  3. Люди, які раніше вже мали громадянство України.
  4. Особи, у яких рідні брати / сестри, дідусі / бабусі громадяни України.
  5. Біженці та особи, які просили притулок – за умови, що проживуть на території країни як мінімум 3 роки і т.д.

Перша група – це, по суті, ті, хто отримує документи за імміграційною квотою. До другої групи належать ті особи, які можуть оформити ВНЖ без квоти, оскільки мають для цього підстави. це:

  1. Особи, які перебувають у шлюбі з українськими громадянами (довше 2-ох років).
  2. Особи, які мають дітей або батьки є українськими громадянами.
  3. Ті люди, у яких є підстави набути громадянства за територіальною ознакою.
  4. Так звані зарубіжні українці, а також їх подружжя та діти.

Більш детально з цим переліком можна ознайомитися у юриста, з яким претендент на ВНЖ буде проводити консультації з питань міграційного законодавства.

Документи для оформлення посвідки на проживання в Україні

Тут слід в обов’язковому порядку уточнити і позначити, що, якщо людина претендує на постійний ВНЖ і знаходиться в Україні, то на початку необхідно оформити дозвіл на імміграцію і тільки після – постійну посвідку на проживання.

Після того, як він оформить обидва ці документа, він більше не буде вважатися іноземцем – йому не потрібно буде оформляти візу для подальшого перебування в країні, він зможе влаштовуватися на роботу або ж вчитися.

Як отримати постійний ВНЖ?

Для того, щоб процедура пройшла успішно, потрібно звернутися за допомогою до юриста. Українське законодавство в міграційній сфері передбачає знання безлічі нюансів. Тому варто, як мінімум, проконсультуватися з фахівцем, а ще краще – доручити йому оформлення необхідної документації.

Так, слід звернути увагу на те, що в перелік для різних категорій громадян входять різні документи – залежно від того, на якій підставі людина претендує на отримання ВНЖ.

Наприклад, якщо посвідку на проживання оформлюють ті, хто перебуває у шлюбі з громадянином України, необхідно подати наступні документи:

  • заяву встановленої форми;
  • посвідчення особи – оригінал і його ксерокопія;
  • закордонний паспорт та нотаріально завірена копія його першої сторінки;
  • довідка ІПН про те, що громадянин зареєстрований в податковій службі;
  • свідоцтво про шлюб;
  • правовстановлюючі документи на нерухомість в Україні, якщо у людини вона є у власності;
  • додаткові папери в залежності від ситуації – наприклад, квитанція про сплату держмита.

До пакету прикладають 4 фотографії розміром 35х45 мм, зроблені на матовій основі.

Як оформити заяву

Написати відповідну заяву потрібно за встановленою формою. Заяву разом з пакетом документів подають до органів, що займаються міграційними питаннями. Подавати заяву претендент на отримання ВНЖ повинен особисто. Якщо з якихось причин він не може цього зробити, то цим буде займатися його законний представник – наприклад, юрист. Але в такому випадку потрібно буде скласти нотаріально посвідчену довіреність.

Заява на ВНЖ – це, по суті, звернення громадянина, тому на його розгляд відводиться певний час. Рішення приймають протягом семи днів, відповідна резолюція пишеться завжди безпосередньо в самій заяві.

заява на отримання ВНЖ

Зразок заяви

Які документи знадобляться в залежності від підстави для отримання ВНЖ

Закордонний паспорт, правовстановлюючі документи на житло і фотографії знадобляться в будь-якому випадку. Решта – залежить від підстави для отримання ВНЖ. наприклад:

  1. Якщо людина має право на вступ до громадянства за територіальним походженням – надає документ, який засвідчує, що хоча б один з його батьків, дідусь / бабуся проживали на території України.
  2. Якщо іноземець претендує на отримання ВНЖ на підставі того, що є цінним фахівцем – надає документи, що підтверджують його кваліфікацію: всі дипломи та сертифікати, отримані ним в цій області.
  3. Якщо претендент є інвестором, йому необхідно надати фінансову документацію, яка доводить, що він вклав в українську економіку певну суму. Оскільки щодо іноземних інвестицій теж є певні вимоги законодавства, то перед здійсненням подібних операцій теж потрібна консультація з юристом.
  4. Якщо ВНЖ отримують біженці, від них буде потрібно документ, який підтверджує їх статус. Також їм потрібні будуть письмові докази того, що вони вже три роки проживають на території України.
  5. Якщо на ВНЖ претендують люди, які мають близькі родичі проживали на території країни до моменту проголошення незалежності – потрібні підтверджуючі документи.

Точний список паперів, які потрібно буде надати в кожному конкретному випадку, можна уточнити у юриста.

Отримання тимчасового ВНЖ

В цілому процедура нічим не відрізняється від тієї, що передбачена для постійного ВНЖ, тільки змінюється перелік підстав. Наприклад, тимчасову посвідку на проживання можуть отримувати журналісти  ЗМІ або студенти, які збираються проходити навчання в українських вузах. Вони також пишуть заяву і прикладають до нього документи, що підтверджують наявність підстав. Але у них можуть вимагати медичний поліс.

Чи можуть відмовити у видачі ВНЖ?

Згідно із законодавством України державні органи, які займаються питаннями міграційної політики, можуть відмовити у видачі посвідки на тимчасове проживання. Але для цього потрібні підстави. Наприклад, рішення про відмову може бути прийнято в тому випадку, якщо цього вимагають міркування державної безпеки або захисту прав українських громадян. Але набагато частіше причиною для відмови стає відсутність необхідних документів або їх неправильне оформлення. Відмовити можуть і тим здобувачам, які надають про себе завідомо неправдиві відомості.

Щоб не виникало подібних проблем, потрібно проконсультуватися з юристом. У компанії «Jus-Aureum» працюють досвідчені фахівці, які допоможуть зібрати всі необхідні документи, в тому числі ті, що знаходяться в архівах. Наші фахівці накопичили величезний досвід в пошуку документів для відновлення громадянства. Ми зможемо знайти вихід навіть із самої складної ситуації.

Які послуги пропонує компанія «Jus-Aureum»

Наша компанія працює в сфері імміграційного законодавства вже багато років. Ми пропонуємо своїм клієнтам виключно комплексний підхід до надання послуг в цій сфері. це:

  • консультації з питання оформлення посвідки на проживання або громадянства, а також з питання отримання статусу закордонного українця, біженця і т.д.;
  • допомога в отриманні та продовження візи або реєстрації;
  • допомога в складанні заяви та підборі документів, які подаються разом з ним;
  • представлення інтересів клієнта в міграційній службі;
  • при необхідності – підготовка позовних заяв для суду при встановленні юридично значущих, для отримання, ВНЖ фактів;
  • допомога в здійсненні інвестиційної або підприємницької діяльності в Україні.

Чому варто співпрацювати з нашою компанією

Ми працюємо в сфері імміграційного законодавства вже багато років, і наші фахівці знайомі з усіма нюансами цієї процедури. Але це – не єдина перевага співпраці з нашою компанією. Звертаючись до нас, клієнти отримують:

  • індивідуальний підхід до кожної конкретної ситуації;
  • безкоштовну телефонну консультацію з питань імміграційного законодавства;
  • допомога юристів, що працюють в інших сферах права;
  • доступні ціни на всі юридичні послуги;
  • правовий захист інтересів іноземних громадян в Україні.

Наші співробітники зроблять все можливе для того, щоб процедура отримання посвідки на проживання була максимально легкою для клієнта.

© 2024 Jus Aureum · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено