Відкрити меню

Оформлення посвідки на проживання в Україні

Щорічно в Україну з різних країн прибуває величезна кількість іммігрантів. Багато з них зацікавлені в працевлаштуванні на території країни. Постійна або тимчасова посвідка на проживання в Україні просто необхідна для повноцінності ведення своєї життєдіяльності.

Що означає ВНЖ?

Посвідка на проживання (ВНЖ) – обов’язковий документ, що дає право на тимчасове або постійне місце проживання в Україні. Закон говорить, що право на статус іммігранта мають іноземці та особи без громадянства. Це питання ретельно розглядається в міграційній службі, де бажаючі змінити своє місце проживання повинні заповнити ряд важливих документів.

Оформлення посвідки на проживання в Україні

Стандарти законодавства свідчать, що іммігранти, а зараз іноземні громадяни мають право на оформлення посвідки на проживання в Україні. До того ж постійна посвідка на проживання оформлюється тільки після того, як іноземець приїде в країну та отримає дозвіл на імміграцію. У разі, коли дозвіл на імміграцію не отримано, або отримано відмову в оформленні дозволу, він не може сподіватися на його отримання в подальшому.

Важливо! Оформлення ВНЖ на території України можливо по досягненню повноліття, а також неповнолітнім дітям, за умови отримання одночасно з батьками. Посвідка на проживання підлягає обміну при досягненні 25 та 45 років.

Обмін буде здійснюватися після звернення заявника, як тільки він досягне належного віку. Але оформлення не повинно бути здійснено не пізніше 1 міс. від зазначеної на документі дати народження. Тимчасовий ВНЖ видається на термін до 3-х років, з можливістю подальшого продовження на той самий термін.

Допуск на отримання ВНЖ в Україні для мешканців країн СНД

Перед подачею заяви на отримання постійної посвідки на проживання, громадянин повинен оформити документ – дозвіл на імміграцію. Вищевказаний дозвіл, оформлюється українською стороною відповідно до отриманої квоти.

Розмір квоти імміграції формується, відповідно до проведених консультацій, Кабінетом Міністрів України. Здійснюється все з урахуванням конкретних категорій і умов для іноземних громадян. Більш того, в облік береться і регіональний принцип. Рішення про прийняття квоти приймається щорічно до настання 1 березня.

Певна категорія громадян, яка може розраховувати на отримання квоти

Хто може звернутися за отриманням дозволу на імміграцію в Україну:

  1. Представники наукової та культурної діяльності.
  2. Необхідні для країни фахівці з наявністю високої кваліфікації, а також по їх професійним навичкам.
  3. Важлива увага звертається на надання квоти інвесторам, особливо тим, хто має намір вкласти свої кошти в розмірі не менше 100 тис. доларів США.
  4. Іноземні громадяни, родичі яких живуть в Україні.
  5. Іноземні громадяни, які свого часу мали громадянство України.
  6. Родичі, іноземців які вже отримали квоту.
  7. Біженці, в тому числі і ті, хто отримує притулок. Якщо громадяни іншої країни протягом трьох років жили в Україні з моменту отримання даного статусу. Законодавством в такому випадку передбачено видача відповідного документу на отримання дозволу на ВНЖ і членам його сім’ї.
  8. Громадяни, які постраждали від торгівлі людьми.
  9. Колишні громадяни України.
  10. Шлюб з громадянином України, термін проживання в офіційному шлюбі понад два роки.
  11. Близькі родичі жителів України.
  12. Іноземні українці (близькі родичі).
  13. Опікуни та піклувальники жителів України. Також на даний дозвіл можуть розраховувати і ті особи, які перебувають під опікунством або піклуванням.
  14. Іноземцям, імміграція яких становить державний інтерес для України.

Щоб зрозуміти, як оформити дозвіл на імміграцію за квотою можна скористатися офіційним порталом України. На вищевказаному ресурсі зазначені відповіді на велику кількість запитань. Звичайно, на даний сайт можуть потрапити не всі, або відповіді будуть написані юридичною термінологією, тому рекомендуємо звернутися в нашу юридичну компанію, щоб вирішити дану проблему за короткий проміжок часу.

Звернення до установи

«Jus-Aureum» юридична компанія, яка дбає про своїх клієнтів. Знайти відповідь на запитання іноземних громадян, можливо тільки звернувшись через чат або зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефону.

Оформлення посвідки на проживання в Україні

Підтверджуючими документами в даному випадку можуть бути:

  1. посвідчення, отримане з банківської установи про надходження інвестиції;
  2. свідоцтво про укладення шлюбу;
  3. інші документи, що підтверджують родинні зв’язки між українцями та іноземними громадянами, жителями СНД, які отримали статус іммігранта. В даному випадку може бути отриманий документ біженця, документи про призначення іноземних громадян опікунами чи піклувальниками над жителями України та багато іншого.

Якщо квота імміграції закінчилася в вашому регіоні, потрібно очікувати прийняття нової наступного року. Весь час очікування потрібно перебувати на території України легально. Іноземці, жителі СНД, мають право на отримання дозволу без квоти, можуть зробити все це без перешкод і в будь-який зручний час.

Дозвіл на імміграцію, має терміни дійсності. Він не може перевищувати термін в 1 рік з моменту видачі такого дозволу. За весь цей час, власник дозволу повинен оформити довгострокову візу типу D. Прибути на територію України, не порушуючи міграцій терміни перебування, та звернутися за отриманням постійного ВНЖ.

Помилки, допущені іноземцями при оформленні дозволу на імміграції в Україну

Буває так, що на возз’єднання з громадянином України приїжджає один з батьків разом зі своїми малолітніми дітьми, в такому випадку необхідно подавати документи для отримання дозволу на імміграцію для себе та своїх дітей, а після надати згоду другого з батьків на зміну місця проживання дитини. Ця вимога є обов’язковою. Деякі заявники припускають, що при відсутності даного згоди, все ж можливо отримати дозвіл на імміграцію в Україну. Дане міркування є хибним

Якщо відсутня згода другого з батьків на переїзд в іншу країну малолітнього громадянина, необхідно оформляти дозвіл в державних органах. Отриманий документ підлягає розгляду в консульстві України.

Згідно вищевказаним пунктам, слід зазначити, що громадяни, які бажають перебратися на територію країни попередньо повинні обговорити про можливості отримання дозволу на ВНЖ з консульством країни або юридичною компанією.

Основний порядок оформлення клопотання про оформлення постійного ВНЖ

Посвідка на постійне проживання видається іноземним громадянам, апатридам тільки, якщо вони готові проживати в Україні на постійній основі. Більш того, документ може отримати, навіть той, хто вже вийшов з українського громадянства, але все-таки вирішив залишитися проживати на території держави. Як уже зазначалося, найкращим варіантом для вирішення подібних проблем стане юридична компанія «Jus-Aureum». Тут розглядають всі питання імміграції та отримання громадянства України.

Оформлення заявки

Оформити заявку можуть розраховувати всі іноземці, жителі країн СНД, особи без громадянства в міграційних установах України або в певних територіальних організаціях, розташованих за місцем проживання. Загальний стандарт для звернення заявника, включає в себе: попередню підготовку та подальшу подачу документів разом із заявою. Розглядається звернення протягом короткого часу, і тільки після можливо розраховувати на видачу (ВНЖ).

Подати необхідні документи заявник повинен сам особисто. Якщо на момент подачі документів з’явилися поважні причини, які унеможливлюють подачу особисто, тоді законом передбачена подача за допомогою законного представника, за умови завчасного оформлення довіреності. Звернення не братиметься до уваги, якщо в процесі розгляду заявки виявиться, що іноземний громадянин не відповідає вимогам нормативних документів. Можливо, заявник не надав достатню кількість документів.

Розгляд заяви

Розгляд звернення щодо прийняття рішення і подальшої видачі ВНЖ займає всього 10-15 робочих днів. Рішення приймається та фіксується в заяві іммігранта. ВНЖ буде видаватися заявнику тільки під розписку і тільки після того, як він пред’явить посвідчення особи і повторно верифікує свої біометричні дані.

Документи для подачі заяви на ВНЖ

Документи, видані в зарубіжних країнах в даному випадку підлягають проставленню штампу апостилю або консульської легалізації, переклад на українську потрібно засвідчити в нотаріуса.

Стандартний пакет документів в складається з:

  1. заяву за встановленою формою;
  2. закордонний паспорт та його переклад засвідчений нотаріусом;
  3. ксерокопія довідки про наявність ІПН з податкової служби країни;
  4. копія та оригінал дозволу на імміграцію;
  5. квитанція про сплату державного мита або документ, який звільняє від сплати.

За громадян, які не досягли повноліття та недієздатних осіб, заяву з повним пакетом документів подають законні представники. Головні правила правильного заповнення форм заяв, як і бланки, описуються в Постанові Кабміну України № 322 від 25.04.2018.

Особливості клопотання про видачу посвідки на тимчасове проживання для іноземців та жителів країн СНД

Отримати тимчасовий ВНЖ можуть ті особи, які вказані в описаній вище постанові. Серед всіх іноземних громадян, також претендують іноземці, або апатриди, які прибувають на територію України з метою отримання освіти, для возз’єднання сім’ї, в тому числі ті, хто розраховує на працевлаштування в представництвах іноземних держав, або в якості представника іноземних ЗМІ.

Будь-який претендент за отриманням тимчасового ВНЖ, повинен звернутися в територіальні підрозділи міграційної служби за місцем фактичного місця проживання або перебування. Тут йому доведеться оформити заяву за певним форматом.

Додатково до заяви необхідно додати базові документи, що і при отриманні постійного ВНЖ. Щоб оформити тимчасовий ВНЖ однієї тільки законної підстави недостатньо. Також необхідно мати при собі переклад закордонного паспорта та надати медичний поліс.

Телефонуйте в юридичну компанію «Jus-Aureum» нам вже зараз! Консультація по тел. +38 (044) 223-26-99, +38 (097) 020-02-89

© 2024 Jus Aureum · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено