Відкрити меню

Посвідка на проживання в Україні по шлюбу

Якщо іноземець планує залишитися проживати в Україні, йому обов’язково доведеться отримати ВНЖ. Цей документ підтверджує право людини перебувати на території країни на законних підставах. З посвідкою на проживання можливо не залежати від отриманої візи і не обмежуватися терміном перебування 90 днів. Даний документ також наділяє певними правами, які будуть необхідні іноземцю. Саме тому варто подбати про оформлення або хоча б ознайомитися з інструкцією. Можна отримати посвідку на проживання в Україні по шлюбу, і звернувшись в нашу компанію «Jus-Aureum». Процедура має свої особливості, які слід вивчити.

Посвідка на проживання в Україні по шлюбу

Навіщо отримувати ВНЖ?

Дозвільна документація потрібна всім людям, які планують залишитися в Україні на тривалий термін. Це перший етап для тих, хто хоче стати громадянином країни. ВНЖ має тимчасовий характер і діє обмежений термін, а саме: 1-3 роки. Протягом цього періоду людина може залишатися в країні на законних підставах.

ВНЖ посвідчує особу приїжджого, а також підтверджує його законність знаходження в державі. При необхідності можна продовжити документ на такий же термін, але не пізніше, ніж за 15 робочих днів до закінчення дії попередньої документації.

Якщо подружня пара планує жити в Україні, тоді доведеться обов’язково подавати заявку на ВНЖ. В іншому випадку виникнуть проблеми із законністю перебування на території держави. Також іноземець не зможе влаштуватися на роботу, що спричинить за собою деякі труднощі.

Отримати ПМЖ можна тільки через два роки після укладення шлюбу. Дана документація дає право перебувати в країні стільки, скільки людина побажає. До того моменту доведеться оформляти документацію на тимчасове проживання. Якщо іноземець забажає, то в майбутньому зможе отримати громадянство країни. Наша юридична компанія «Jus-Aureum» допоможе пройти процедуру в стислі терміни.

Хто може отримати ВНЖ по шлюбу?

Подати заявку може будь-який іноземець, який одружився з громадянином України. Вказана підстава дає право перебувати в країні, проживати на її території.

Важливо, щоб союз не був фіктивним, так як це стане причиною для відмови в ВНЖ. Отже, люди зобов’язані дійсно вступити в шлюб з метою створити сім’ю. Вони зобов’язані проживати разом, а не укласти союз за домовленістю тільки заради права залишитися на Україні.

Особливості процедури

Перш ніж проходити процедуру, необхідно вивчити її особливості. Важливо підготуватися до процесу і переконатися, що всі умови виконані.

Особливості:

  • Якщо шлюбний союз був укладений на території України, тоді іноземець зобов’язаний виїхати з країни, оформити в консульстві довгострокову візу за формою D-13 і повернутися по ній.
  • Якщо союз був оформлений в іншій державі, теж потрібно запросити візу, так як при її відсутності не приймуть документів на ВНЖ. Віза не потрібна тільки громадянам країн, з якими в України є домовленість про безвізовий режим.
  • Якщо шлюб був оформлений за кордоном, то свідоцтво доведеться легалізувати в установленому порядку. Його потрібно перекласти на українську мову, та завірити в нотаріуса підпис перекладача.
  • З документами подається копія закордонного паспорта громадянина держави, з яким вступив в шлюб іноземець. Оригінал потрібно мати при собі під час подачі офіційних паперів. Для проходження даної процедури повинні з’явитися обидва партнери.

Також необхідно надати і інші документи, які вважаються обов’язковими для всіх людей, які хочуть оформити ВНЖ. Мова йде про паспорт іноземця, поліс мед. страхування. Якщо не буде причин для відмови, вдасться успішно пройти процедуру. Ми допоможемо підготувати документи для подачі заявки.

Порядок дій

Порядок отримання ВНЖ стандартний для всіх іноземців. Перший етап – це укладення шлюбу. Союз можна оформити як на території України, так і за її межами. У першому випадку іноземець повинен на законних підставах перебувати в державі. У другому випадку доведеться легалізувати документ, що підтверджує вступ у шлюб.

В Україні можна за один день зареєструвати відносини через спеціалізовані центри. Вартість процедури складе від 150 доларів. Якщо оформляти через ЗАГС, доведеться заплатити 50 доларів і почекати 30 днів.

Після цього потрібно отримати візу (якщо в цьому є необхідність). Тепер можна їхати в державу з метою подальшого проходження процедури.

Іноземець повинен подати документи в будь-якому місті, наприклад, в Києві. Можна звернутися в будь-який день в державну інстанцію, а процедура в середньому займе 1-2 години. Потрібно, щоб чоловік/дружина були присутні при подачі офіційних паперів.

Заява розглядають до 15 робочих днів, після чого на мобільний номер приходить повідомлення з повідомленням про готовність посвідчення. Можливо також отримати відмову, якщо на це будуть причини.

Іноземець повинен протягом місяця оформити реєстрацію за місцем проживання. Якщо порушити вимогу, тоді буде штраф.

Зараз не складає труднощів отримати посвідку на проживання в Україні по шлюбу, потрібно лише виконати всі умови і подати документи. Для людей встановлений стандартний перелік офіційних паперів. Він приведений для прикладу і не є остаточним.

Список:

  • Копія закордонного паспорта. Потрібно переклад українською.
  • Документ, що підтверджує законність перебування в державі.
  • Копія національного паспорта одного з подружжя громадянина України.
  • Свідоцтво про шлюб, яке було легалізовано на території держави.

Перелік може змінюватися в залежності від ситуації. Наприклад, може знадобитися віза. Рекомендується уточнювати точний перелік офіційних паперів для конкретного випадку. Його можна дізнатися в державній інстанції, яка займається питаннями мігрантів.

Можливі труднощі

Найпростіше оформити ВНЖ в тому випадку, якщо шлюбний союз був укладений на території України. Іноземець зобов’язаний законно перебувати в державі, і тоді особливих труднощів не буде. Якщо ж шлюб був оформлений за межами держави, можна зіткнутися з деякими неприємностями. Вони пов’язані з помилками, які могли бути допущені при оформленні свідоцтва про укладення шлюбу. Саме цей папір і підтверджує законність союзу.

Також труднощі можливі, якщо людина допустить помилки при проходженні процедури. Наприклад, не надасть всі необхідні документи, допустить помилки при заповненні заявки.

Якщо у людини є судимість, йому не дозволять залишатися на території України. Також отримаєте негативну відповідь в разі невиконання інших умов. З цієї причини потрібно переконатися, що всі вимоги враховані.

Можливості посвідки на проживання

Які можливості дає посвідка на проживання?

Якщо людина стане власником ВНЖ, у нього з’являться нові права. Він не стане повноцінним громадянином України, але будуть деякі привілеї. В першу чергу слід розглянути питання, що відноситься до роботи.

Іноземці не можуть працювати нарівні зі звичайними громадянами, але все ж стане простіше працевлаштуватися. Знадобиться спеціальний дозвіл на працевлаштування, про який зобов’язаний клопотати роботодавець. Потрібно знайти компанію, яка погодиться на це. Як правило, простіше працевлаштуватися хорошим фахівцям з великим досвідом.

Коли з’явиться ПМЖ, іноземець зможе виконувати трудові обов’язки без дозволу. Стане легше працевлаштуватися, буде менше обмежень. Після отримання громадянства можна буде купувати земельні ділянки на своє ім’я.

Головна перевага ВНЖ полягає в тому, що можна законно перебувати на території країни. Безумовно, це тільки перший етап для тих, хто мріє про українське підданство. Якщо все правильно зробити, тоді вийде незабаром оформити бажаний паспорт. Головне, виконати всі умови і зібрати обов’язковий перелік документів.

Звертайтеся в нашу компанію «Jus-Aureum» і замовляйте послуги. Наші досвідчені юристи допоможуть швидко отримати ВНЖ без будь-яких складнощів.

© 2024 Jus Aureum · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено