Відкрити меню

Посвідка на постійне проживання в Україні

Посвідка на постійне проживання в УкраїніЩоб отримати повний перелік прав та свобод, а також безстроково проживати в Україні, необхідно оформити спеціальний документ, що має назву – посвідка на постійне проживання в Україні. Вона дає можливість приїжджати в державу необмежену кількість разів, при цьому не будучи резидентом країни. Якщо Вам цікаво як отримати такого роду дозвіл, рекомендуємо ознайомитися з основними правилами, підставами та переліком  документів, а також дізнатися, якими правами він наділяє іноземця.

Перед тим, як оформлювати документ, необхідно отримати дозвіл на імміграцію в Україну, який видається в межах імміграційної квоти або поза імміграційної квоти.

Під цим поняттям мають на увазі певну кількість осіб, які мають право отримати дозвіл на імміграцію в Україну сумарно за рік. Щорічно кількість іноземців може варіюватися. Квота регулюється правовим актом.

В межах імміграційної квоти

Згідно із законодавством України, можливість імміграції, а в наслідок і посвідку на постійне проживання дозволено отримати таким категоріям осіб:

  1. Культурні та наукові діячі. Ця підгрупа резидентів потрібна країні для підтримки розробок і досягнень в зазначених сферах, тому пропуск на територію України гарантований.
  2. Люди, які інвестували в економічний розвиток держави від 100 000 доларів США.
  3. Люди, які раніше мали українське громадянство, але з різних причин втратили його або замінили.
  4. Іноземець, який бажає отримати ПМЖ, за квотою може взяти з собою одного з подружжя та неповнолітніх дітей.
  5. Якщо здобувач має близькі родинні зв’язки з підданим України, він також може претендувати на імміграційний дозвіл. Сюди відносять батьківські зв’язки, спорідненість через покоління.
  6. Якщо заявник на ПМЖ безперервно проживає в Україні близько 3 років в статусі біженця, він також може претендувати на постійну посвідку на проживання.

Окремо виділяють підгрупу людей, які є жертвами шахраїв. Якщо іноземець набув статусу жертви торгівлі людьми, і зберігає його протягом 3 років, то він також отримує дозвіл на імміграцію та в подальшому ПМЖ.

Без квоти імміграції

Законодавством встановлені норми для отримання дозволу на імміграцію людям, які в праві в’їхати в державу незалежно від існуючої квоти. це:

  • Один з подружжя здобувача, який перебуває у шлюбі не менше 2 років;
  • люди, які вважаються опікунами дітей – громадян України;
  • люди, які є опікунами осіб похилого віку, резидентів України;
  • іноземці, які мають право на набуття громадянства України за територіальної ознаки;
  • громадяни, що представляють інтерес для держави;
  • діти та родичі резидентів країни;
  • перебувають у шлюбі закордонні українці;
  • діти українців, які проживають за кордоном, які виїхали в іншу країну на постійне місце проживання.

Найпопулярнішою підставою отримати постійну посвідку на проживання в Україні вважається укладений шлюбний союз з резидентом України, а також наявність громадянства у дітей або батьків здобувача. Ще один варіант, що дозволяє іммігрувати, а потім отримати ПМЖ – за територіальною ознакою. Якщо здобувач або його близькі були народжені на території України в певний проміжок часу, то імміграція буде дозволена.

Плюси постійного ВНЖ в Україні

Іноземець отримує ряд прав і можливостей, що надають переваги для проживання в Україні.

Деякі плюси:

  1. Можливість безвізового перебування на території. Іноземцю не потрібно відкривати візу, пред’являти її на кордоні. Достатньо пред’явити посвідку на проживання в Україні. Кількість в’їздів не обмежена.
  2. Терміни. Якщо іноземцю без ПМЖ дозволено перебувати на території України не більше 90 днів у коридорі 180 днів у рік, то людині, яка отримала постійну посвідку, допускається проживання в необмеженій кількості днів в Україні.
  3. Працевлаштування. Іноземцю не потрібно отримувати спеціальний дозвіл на офіційне працевлаштування, тоді як приїжджим не можна працювати без відповідного документа.
  4. Сумісництво посад. Резиденту, який отримав ПМЖ, можна поєднувати кілька посад без дозволу.
  5. Економія. Здобувач не витрачає кошти на медичне страхування, збори в Консульстві, а також на інші податки та мита, передбачені для іноземців, які вирішили в’їхати на територію країни.

Ще один нюанс – в порівнянні з тимчасовим ВНЖ, який підлягає продовженню щороку, постійний документ необмежений. Його потрібно замінювати тільки по досягненню віку 25 або 45 років.

Причини відмови

Рішення про видачу посвідки на постійне проживання приймає кілька підрозділів:

  • Державна Міграційна Служба (ДМС);
  • територіальні органи ДМС;
  • територіальні підрозділи ДМС.

Кожна із зазначених державних структур відповідає за певні категорії іноземців. При подачі документів можна отримати відмову, в 2021 році причини такого рішення наступні:

  1. Підрив безпеки країни. Якщо здобувач після перевірки службами виявився залучений або раніше був залучений в кримінальні справи, які становлять небезпеку для країни. Сюди відносять також загрозу життю гостям і жителям України, та їх інтересам.
  2. Підроблені документи. Надання неправдивих документів не тільки тягне за собою відмову, але і карається згідно із законом.
  3. Зіпсовані документи. Всі папери повинні бути надані в належному вигляді.
  4. Невиконання рішень суду. Коли даний факт буде виявлено, у видачі постійної посвідки на проживання буде відмовлено.

При порушенні будь-яких інших правил, встановлених законом України, здобувач отримає відмову у видачі документа.

Стадії оформлення

Залежно від тривалості перевірки документів терміни будуть різнитися. Наша компанія «Jus-Aureum» гарантує виконання всіх процедур в обумовлений з клієнтами проміжок часу.

Стадія оформлення Що відбувається?
Підготовка Іноземець готує необхідний пакет документів зі списку, а також проводить консультації з фахівцем на предмет можливої відмови у видачі посвідки на постійне проживання.
Подача документів На другому етапі відбувається подача паперів для оформлення дозволу на імміграцію. Документи направляються до Міграційної Служби заявником особисто. Найчастіше на це йде 1 день
Отримання дозволу на імміграцію Міграційна Служба перевіряє документи іноземця та приймає одне з рішень: видати дозвіл або відмовити у видачі дозволу на імміграцію. Терміни можуть затягнутися до 1 року
Документи Щоб отримати постійну посвідку на проживання в Україні здобувач направляється особисто до Міграційної Служби
Ухвалення рішення Державна структура надсилає повідомлення про видачу документа або про відмову в ньому
Отримання документа Якщо було прийнято позитивне рішення, то здобувач пред’являє паспорт, розписується у видачі
Реєстрація місця проживання Протягом 30 днів після отримання документа, претендент повинен оформити реєстрацію місця проживання або переоформити наявну

В наших силах провести всі стадії оформлення в максимально стислі терміни. Деякі процедури не залежать від роботи нашої організації. Так, наприклад, розгляд документів і перевірка особи заявника в Міграційної служби може зайняти до 15 днів.

Порядок розгляду дозволу

Посвідка на постійне проживання в Україні - зворотній бікМи в силах оформити всі заяви, зібрати пакет документів і подати їх до відповідних структур, але частина документів повинна бути подана особисто заявником. Це стосується заяви про отримання дозволу на імміграцію, а також заявки для отримання ПМЖ. Якщо з яких-небудь причин претендент не може особисто бути присутнім на прийомі в Міграційній Службі, тоді документи можна відправити поштою.

Для того, щоб отримати посвідку на проживання в Україні неповнолітнім особам, в Службу Міграції подають документи їх опікуни або батьки. При цьому вони повинні підтвердити свої повноваження.

Розгляд документів триває близько року: за цей час служба повністю перевіряє особу заявника.

Список документів

Іноземцю необхідно підготувати наступні папери:

  • заяву про прохання надати дозвіл на імміграцію;
  • оригінал паспорта;
  • заяву дружини або чоловіка про те, що він не заперечує проти переїзду своїх дітей;
  • 6 фотографій, розміром 35 * 45 мм;
  • відомості про склад сім’ї;
  • документ, який свідчить про фактичне проживання в країні та за кордоном;
  • медичні документи;
  • довідку про несудимість на території країни і за її межами.

У медичній довідці необхідно вказати відсутність захворювань на туберкульоз, СНІД, алкоголізм в хронічній стадії, хвороби з інфекційної природою. Іншим категоріям громадян, котрі іммігрують з інших причин, необхідно додатково надати документ, що підтверджує ступінь професіоналізму, свідоцтво про внесення інвестицій в економіку або документи, що підтверджують родинний зв’язок з підданим України – залежить від конкретного випадку.

Чому краще звернутися в Jus-Aureum?

Наша компанія «Jus-Aureum» допомагає клієнтам отримати постійну посвідку на проживання в Україні. Що ми робимо:

  • консультуємо і розповідаємо, чи є підстави для оформлення у претендента;
  • проводимо оцінку документів;
  • засвідчуємо документи у нотаріуса;
  • допомагаємо з підготовкою документів;
  • супроводжуємо при подачі документів на оформлення постійного ВНЖ.

Краще звернутися в нашу організацію «Jus-Aureum», тому що ми маємо великий досвід роботи в даній сфері. У порівнянні з іншими юридичними фірмами, ми не обіцяємо зробити все на наступний день. Ми чітко інформуємо про терміни та дотримуємося їх. Якщо у клієнта немає підстави для оформлення документа, ми допоможемо його створити.

Наші юристи з міграційних справ працювали з проектами громадян з усього світу: починаючи з України, закінчуючи Америкою. «Jus-Aureum» – це надійний партнер з підготовки документів для міграційних цілей. Якщо у клієнта немає часу на збір усіх документів і нотаріальне їх засвідчення, ми зможемо самостійно виконати цю процедуру.


Ми надаємо правовий консалтинг, тому, якщо нашим клієнтам незрозумілі положення міграційних законів, наші фахівці детально роз’яснять всі нюанси. Завдяки великій юридичній практиці, компанія «Jus-Aureum» співпрацює з клієнтами з повною серйозністю взятих на нас зобов’язань і відповідальністю.

На нашому сайті представлений весь перелік послуг і контакти, а також відгуки клієнтів, які з нами працювали. Консультація по телефону безкоштовна +38 (044) 223-26-99, +38 (097) 020-02-89.

© 2024 Jus Aureum · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено