Відкрити меню

Зміна засновника організації

Зміна засновника організації

Організація може мати як одного, так і відразу декількох засновників. Наприклад, в ТОВ їх може бути більше 50-ти осіб. В даному випадку можна змінити засновників без припинення діяльності компанії. Зміна засновника має свої особливості, про які потрібно знати перед проходженням процедури. Наша компанія хоче поділитися рекомендаціями, щоб було простіше пройти процес. Також клієнт може звернутися до наших юристів і отримати професійну допомогу.

Способи зміни засновника

На прикладі ТОВ розглянемо способи, за допомогою яких проходить зміна засновника. Кожен варіант має свої особливості, які потрібно окремо розглянути.

Основні способи:

  • На підставі угоди. Це може бути, наприклад, договір дарування, купівлі-продажу. Даний спосіб дозволяє поміняти засновника.
  • На підставі заяви, поданої новим учасником. В цьому випадку не доведеться оформляти договір дарування або міни.
  • На підставі правонаступництва. У даній ситуації частка буде переходити до спадкоємців від колишнього засновника. Також стати засновниками організації можуть правонаступники.
  • З інших підстав. Припустимо, виключення учасника зі складу засновників.

У перерахованих ситуаціях виходить один власник фірми і вводиться нова людина. Ми рекомендуємо детальніше ознайомитися з процедурою, щоб розуміти, з чим доведеться мати справу.

Особливості відчуження частки

Якщо засновник змінюється через продаж частини фірми, тоді право на неї переходить новій людині. Порядок продажу може відрізнятися, і це залежить від того, хто буде новим власником.

Наприклад, частку вдасться перепродати третій особі. У випадку коли відмовиться один з учасників, тоді частку ТОВ можливо запропонувати сторонній людині придбати частку. Вартість повинна бути не нижче тієї, яка вказана в оферті.

Продаж може відбуватися з урахуванням переваги, яка є у інших учасників. Спочатку іншим засновникам буде запропоновано купити частку. На  роздуми буде рівно 30 днів для того, щоб дати відповідь. Вони можуть, як погодитися, так і відмовитися. Якщо позитивної відповіді не буде, тоді продаж буде можливий сторонній особі.

Спадкування частки

Зміна засновника організації

У деяких організаціях зміна засновника відбувається при спадкуванні частки. Дана процедура можлива в певних випадках. Зокрема, коли спадкування не забороняється в чинному статуті. Окремо важливо отримати згоду від усіх засновників на перехід частки організації до спадкоємців. Даний момент має бути прописаний в статуті.

Якщо не буде причин, що перешкоджають спадкоємству, тоді можливо змінити засновника. Спадкоємцю доведеться звернутися до нотаріуса, щоб отримати свідоцтво, яке підтверджує право на частку.

Спадкоємцю доведеться письмово повідомити інших зацікавлених людей про те, що частка буде успадкованою. Вже після цього доведеться звернутися в реєстраційну службу, надавши свідоцтво, яке підтверджує право на спадщину.

Варто зазначити, що статут може заборонити перехід частки в якості спадщини. Можуть інші учасники ТОВ не дати позитивну відповідь, якщо за статутом їхня думка має враховуватися. В обох ситуаціях спадкоємець повинен отримати від організації повну вартість частки.

Як ввести нову людину?

Зміна засновника можлива на підставі заяви від самої людини. Це допускається в тому випадку, коли в статуті прописана подібна можливість. Обов’язково в статуті зазначається про відсутність заборони на підвищення капіталу за рахунок коштів, що надійшли від третіх осіб.

Перш ніж прийняти третю особу в склад учасників, необхідно скликати та провести загальні збори. Тільки потім вдасться обговорити основні питання порядку денного. Обов’язково складається протокол, в якому зазначаються прийняті рішення. Наш юрист готовий допомогти в заповненні документів. Саме цей документ найчастіше містить помилки, через які потім стає складно пройти процедуру. Рішення люди повинні прийняти більшістю голосів засновників.

Варто зазначити, що новому засновнику після зборів необхідно внести свій вклад в капітал організації. Якщо він цього не зробить, тоді не буде можливості стати одним із власників. Як тільки частка буде внесена, можна буде звернутися в реєстраційну службу. Туди подаються документи, а також заповнюється заява про зміну учасника.

Наша юридична компанія «Jus-Aureum» готова провести зміну складу засновників ТОВ. Наші фахівці візьмуть всі завдання на себе і позбавлять Вас від проблем. Вдасться максимально швидко пройти необхідні процедури, підготувати документи. Ми гарантуємо, що не виникне ніяких проблем при зміні одного з власників компанії. Ми працюємо як з ПП, так і з ТОВ. Звертайтеся до нас в будь-який час і замовляйте процедуру.

Вихід одного з учасників

Засновник може вийти з організації тільки в тому випадку, якщо повністю припинить брати участь в бізнесі. Така можливість повинна бути обов’язково прописана в статуті організації. При цьому не потрібна згода від інших людей. Людина сама вирішує, виходити йому з компанії чи ні.

Даний варіант не можна розглядати в тому випадку, якщо у компанії тільки один засновник. Юридична особа не може існувати, якщо в ньому не буде учасників. Також немає можливості одночасно всім власникам вийти з бізнесу.

Варто зазначити, що вихід однієї людини ще не говорить про те, що доведеться змінити засновника. Буває і таке, що ніхто новий не приходить в організацію. Після закінчення процедури виходу, учасників буде менше, через що доведеться перерозподілити їх частки.

Якщо людина вирішить вийти з ТОВ, тоді він повинен подати заяву на ім’я керівника. ЇЇ необхідно завірити в нотаріуса. Ми готові допомогти в цій справі і правильно скласти документ, в якому обов’язково повинен бути пункт про те, що учасник вимагає виплатити йому частку. Вартість вже визначена в статуті. Слід зазначити, що термін, протягом якого повинні бути передані гроші, максимально становить 90 днів.

При необхідності може відбутися зміна засновників, але не всіх відразу. Сама процедура не складна, але вона вимагає грамотного заповнення документів. Саме тому не зайвим буде звернутися в нашу компанію і отримати консультацію від юриста. Ми готові допомогти людині вирішити проблему, правильно оформити папір і уникнути неприємностей.

Як проходить процедура?

Зміна засновника проходить в кілька етапів, і рекомендується ознайомитися із алгоритмом дій. Людина зможе підготуватися до процедури і уникнути неприємних моментів.

Для початку потрібно прийняти рішення на загальних зборах з приводу нового учасника, потрібно документально зафіксувати цей факт. Складається відповідне рішення, яке буде обґрунтоване заявою нового учасника. Необхідно обов’язково уточнити, яку суму людина готова внести в капітал організації. Також прописується, в якій формі буде зроблений внесок. Це можуть бути гроші або власність. Окремо прописується, на частку в якому розмірі претендує новий учасник.

Зміна засновника організації (процедура)Далі потрібно подати документи  до реєстраційної служби. Їх може принести як керівник, так і його представник. У другому випадку потрібно довіреність. Необхідно переконатися, що зібрані всі обов’язкові документи.

Якщо людині не буде надано відмову, він зможе отримати виписку про внесення змін до ЄДР. Також буде зареєстрований новий статут організації. Папери виготовляються протягом п’яти днів, але процес може затягнутися. Важливо особисто з’явитися за документами і ретельно перевіряти, чи немає помилок. При їх наявності доведеться звернутися в державну інстанцію за виправленнями недоліків.

Вихід учасника з організації проходить у спокійнішому ритмі. Людина складає заяву у вільній формі. Необхідно принести певні документи і дочекатися, поки вони будуть розглянуті. Коли учасник вийде з організації, йому виплатять належну частку.

Зміна складу засновників ТОВ зазвичай проходить без складнощів. Ми готові взяти на себе всі турботи та швидко пройти процедуру. Клієнту не доведеться ні про що турбуватися, тому можна не переживати про результат.

Список документів

Зміна засновників вимагає надання певних офіційних паперів.

Приблизний список:

  • Виписка з ЄДР.
  • Свідоцтво про реєстрацію компанії.
  • Свідоцтво/витяг про постановку на облік в податкову службу.
  • Національний паспорт засновника.
  • Доручення.

Список офіційних паперів може змінюватися в залежності від ситуації. Звертайтеся до нас, і ми точно скажемо, які документи потрібні в конкретному випадку. Наші юристи простежать за тим, щоб всі етапи пройшли правильно і відповідно до законодавства. Ми надамо готовий результат і передамо клієнту нові статутні  документи.

 

© 2024 Jus Aureum · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено