Реєстрація громадської організації в Києві
Громадська організація – це добровільне об’єднання юридичних або фізичних осіб для здійснення різних цілей. Наприклад, для захисту прав, відстоювання культурних, економічних та інших інтересів. Громадські організації бувають різних типів.
Їх прийнято ділити на ті, де включаються тільки фізичні особи, а також ті, де можуть брати участь як юридичні особи, так і фізичні. Реєстрація громадської організації в Києві повинна проходити в певному порядку. Людина повинна чітко розуміти, як саме проходить конкретна процедура.
Як пройти реєстрацію?
Наша юридична компанія «Jus-Aureum» хоче поділитися корисними рекомендаціями про те, як проходить реєстрація громадського об’єднання. Для початку потрібно засновникам прийняти рішення про створення організації конкретного типу. Для цього мають бути проведені загальні збори, на якому в обов’язковому порядку оформляється протокол.
Громадське об’єднання створюється за допомогою отримання статусу юридичної особи, але можна і без цього обійтися. Обраний статус впливає на термін, протягом якого потрібно повідомити державні інстанції про свою появу. Зазвичай на це дається 60 діб. Важливо врахувати той факт, що з 2013 року реєстрацію всеукраїнського об’єднання можна здійснити тільки через діючу на даний момент організацію.
На зборах буде потрібно вирішити не тільки організаційні моменти, але також затвердити майбутнє найменування. Вона повинна складатися відразу з двох частин. З власної назви, а також з організаційно-правової форми.
Ми рекомендуємо детальніше ознайомитися з самим процесом, щоб розуміти, які етапи доведеться пройти. Також варто дізнатися про складності і те, як їх можна уникнути. Зазвичай реєстрація організації Києві не займає багато часу. Головне, добре підготуватися до процесу, щоб потім не довелося в терміновому порядку оформлювати документи.
Перший крок – збори засновників
Вище згадувалося про те, що для створення організації потрібно обов’язково провести установчі збори. Варто докладніше ознайомитися з даним моментом, так як це впливає на подальші дії. Засновниками можуть виступати не тільки юридичні особи і люди з українським громадянством, а й апатриди, іноземці. При цьому важливо, щоб вони проживали в Україні, на законних підставах. Наприклад, вони можуть мати посвідку на проживання. Кожен засновник повинен бути повнолітній. Єдине, дитяча та молодіжна ГО може бути створена засновниками старше 14 років.
Ще одна обов’язкова вимога до засновників – дієздатність. Вони повинні мати право самостійно приймати рішення.
На збори повинні з’явитися всі засновники. Якщо когось не буде, тоді не вдасться прийняти рішення про створення ГО. Саме тому необхідно простежити за тим, щоб всі люди з’явилися.
Доведеться оформити протокол зборів, в якому прописуються основні моменти:
- Місце і дата проведення зборів.
- Перелік людей, які взяли участь у події.
- Рішення про створення організації. Повинні бути вказані цілі, які переслідує ГО.
- Рішення про найменування. Скорочена назва.
- Відомості про затвердження статуту, з яким згодні всі засновники.
- Рішення про вибір керівника, а також керівників органів.
- Список людей, які можуть представляти інтереси організації перед державними інстанціями або іншими особами.
- Визначення одного чи декількох осіб, які мають право виконувати реєстрацію.
У протоколі можна за бажанням уточнити, які ще рішення прийняли засновники. Після цього документ необхідно підписати – це завдання покладається на секретаря і голову зборів.
Крок 2 – складання чинного статуту
Реєстрація громадської організації зазвичай проходить без складнощів, якщо враховувати всі важливі моменти. Наша компанія «Jus-Aureum» пропонує свою допомогу в даному питанні. Фахівці допоможуть компанії швидко пройти процедуру і уникнути будь-яких проблем. Експерт проконтролює, щоб всі етапи пройшли правильно, і ГО не відмовили в реєстрації.
У статуті мають бути присутні різні відомості, без яких він не буде діяти. Мова йде про найменування об’єднання, цілі і напрямки дій, повноваження керівних органів. Рекомендується ознайомитися з точним планом складання статуту, щоб потім не виникло проблем.
Наші юристи готові допомогти скласти документ з урахуванням всіх правил. Клієнт залишиться задоволений співпрацею, бо не доведеться самому вирішувати багато моментів. Якщо врахувати всі важливі чинники, тоді не виникне складнощів під час реєстрації.
Крок 3 – подача документації
Реєстрація громадської організації вимагає надання певних офіційних паперів. Їх необхідно заздалегідь підготувати, щоб потім не довелося в терміновому порядку складати довідки. Доведеться подати в реєстраційну службу органу Мін’юсту певний перелік документів.
Приблизний список:
- Заява про реєстрацію ГО. Є встановлена форма, і не підійде документ, складений у вільному вигляді.
- Протокол загальних зборів. Знадобиться виключно оригінал. У документі повинні бути присутніми всі обов’язкові моменти.
- Відомості про керівників, а також про представників об’єднання. Потрібно, щоб були присутні прізвища, імена, по батькові, а також дати народження. Додатково потрібно вказати номери мобільних телефонів і посади.
- Статут організації. Його належить скласти та затвердити перед процедурою реєстрації, дотримуючись загальних норм. Документ повинен бути в двох примірниках.
- Інформація про кінцевих власників. Це потрібно, якщо створюється громадська спілка.
Варто відзначити, що саме статут найчастіше стає причиною для відмови в проходженні реєстрації. Справа в тому, що його складно самостійно скласти, і люди часто не вказують обов’язкову інформацію. Краще довірити справу фахівцеві. Наша компанія готова запропонувати свої послуги, юрист зможе гарантувати, що статут буде правильно складений.
Подальші дії
Київ – велике місто, і в ньому діє значна кількість громадських організацій. Пройти реєстрацію нескладно, а відмова приходить лише в тих випадках, коли заявники щось не врахували. Зазвичай помарки в документах стають причиною для того, щоб дати негативну відповідь з приводу реєстраційних дій. Якщо ж все буде правильно, сама процедура пройде без будь-яких складнощів.
Державна інстанція розглядає подані документи, а потім приймає рішення з приводу проведення реєстраційних дій. Воно оформляється у вигляді наказу.
Після цього згадка про нового суб’єкта з’являється в Реєстрі юридичних осіб і громадських об’єднань. На даному етапі участь людей не потрібно. Це завдання виконує державна інстанція.
Представнику ГО видається виписка з ЄДР. Також він отримає свідоцтво про проведення реєстраційних дій, а також статут в одному екземплярі. В останньому документі обов’язково ставиться відмітка про проведення реєстрації.
Сам процес нескладний, але є спірні моменти. Як правило, з ними стикаються люди, які не знають законодавства. Рекомендується по будь-яким питанням консультуватися з нашими юристами. Вони дадуть корисні відповіді, і людині стане значно простіше проходити процедуру.
Терміни створення ГО
Окреме питання, яке цікавить засновників, це термін реєстрації громадської організації. Багатьох здивує той факт, але в деяких державних інстанціях є план на місяць з приводу відмов. Вони повинні деяким заявникам дати негативну відповідь. Природньо, на це повинні бути певні причини.
Державна інстанція повинна прийняти рішення в найкоротші терміни. У них є рівно 7 днів з того моменту, коли людина подасть документацію. Якщо ГО не має статусу юридичної особи, тоді відповідь прийде ще швидше. Чекати його доводиться до 5 діб. Після закінчення даного терміну реєстратор зобов’язаний видати копію рішення. Рекомендується на місці перевірити правильність документів і переконатися в тому, що в них немає ніяких помилок. У рідкісних випадках державні інстанції допускають помарки.
Звичайно ж, сама процедура може затягнутися, оскільки можливі відмови. Деякі заявники не приносять усі обов’язкові офіційні папери. Інші неправильно складають статут, використовують старий бланк заяви. Ми проводимо реєстрацію під ключ, а це значить, що клієнтові не доведеться ні про що турбуватися. ГО буде створена з нуля всього за 10 робочих днів. Це досить швидко, тому клієнт зможе заощадити час і уникнути відмов.
Ціна процедури
Багатьох людей порадує той факт, що ГО реєструється в ЄДР без сплати державного мита. Отже, на це не доведеться витрачати додаткові кошти. Допомога юриста недорого обійдеться, але зате засновникам не доведеться ні про що турбуватися. Не потрібно самостійно збирати документи, заповнювати певні папери.
Ціна наших послуг залежить від різних факторів. На вартість впливає терміновість роботи, а також вид організації. Рекомендується зателефонувати нам і уточнити цікавлять моменти. Юрист готові провести безкоштовну консультацію, яка дозволить клієнту дізнатися цікаві моменти.
Ми готові максимально швидко провести реєстрацію без відмов і складнощів. Наші юристи зможуть гарантувати, що ГО буде внесена до ЄДР. Телефонуйте нам і замовляйте послуги досвідчених фахівців.